Необхідність працювати у двох напрямках водночас не дає фулстек-розробнику отримати справді глибокі знання та навички у кожному з них. Фахівець робить ставку на кількість та широту своїх професійних знань, але через це можуть постраждати їхні глибина та якість. Універсальність та багатофункціональність цих фахівців вимагають від них швидко опановувати досі не відомі їм технології та методології. Вони повинні постійно відстежувати нові IT-тенденції, актуальні для їхньої спеціалізації, а також бути готовими оперативно вивчити та впровадити їх у свою роботу в найкоротші терміни. Як досвідчений експерт, fullstack розробник самостійно може повністю спроєктувати та створити вебдодаток або сайт.
Українці, які втратили роботу внаслідок війни та переїзду в інші регіони, шукають роботу з можливістю працювати віддалено. На курсі може вчитися будь-яка людина у віці від 15 років, незалежно від базової освіти. Ніяких іспитів і тестів при вступі складати не треба.
По направлениям
Радимо зробити свій вибір на користь освітньої IT-платформи ITVDN – тут ви зможете знайти 90% усіх потрібних вам відео курсів за будь-яким із обраних напрямків. Наприкінці статті ми залишимо корисні посилання на всі спеціальності, які допоможуть вам у вивченні ремесла Full-stack. Лектор курсу розробник рівня Senior в Allset з 4+ років досвіду у програмуванні та 6+ 6 років – у веброзробці. Full-stack розробники використовують різноманітні технологічні стеки для своєї роботи.
Курс Fullstack складається з 19 модулів і аж 159 тем, тому розрахований на 5 місяців. Програма містить основи з Javascript, HTML і CSS, React, SQL Basics, Node.js, студент з нуля опанує технології та бібліотеки, які мають попит на ринку. Фінішним модулем буде тема проходження технічної співбесіди, також у плані навчання передбачені Q&A сесії з менторами.
Етапи становлення full-stack розробника
Але починати свій шлях розробника все ж варто з фронтенда – розробки призначеного для користувача інтерфейсу, його зовнішній (публічної) частини сайту в браузері. Це оптимальна відправна точка в IT, з якої починає переважна більшість. Мабуть, головна перевага – це універсальність. Багатьом компаніям простіше найняти одного фулстек-розробника, ніж 3-5 вузьких фахівців.
- Після цього QA команда тестувала новий функціонал і якщо знаходили баги, тікет повертався до розробника з інформацією про те, що потрібно доробити.
- Крім того, ви отримуєте 150 ресурсів для завантаження та довічний доступ до матеріалів курсу.
- І найголовніше, фронтенд-розробники не можуть самостійно розробити повнофункціональне програмне забезпечення чи веб-сайт.
- Головний приз — сучасний ігровий ПК ASGARD від інтернет-магазину Click.ua.
- Щоб прийняти участь, напишіть матеріал, в якому розкажіть про особистий досвід користування цікавими гаджетами та девайсами.
- Зберегти моє ім’я, e-mail, та адресу сайту в цьому браузері для моїх подальших коментарів.
- Фулстек-програмісти володіють різними мовами, технологіями та методами розробки, що дозволяє їм бачити повну картину проєкту з усіма деталями та нюансами.
Node.js потребує менше системних ресурсів порівняно з традиційними серверними технологіями. Це робить її ідеальною для розгортання застосунків на хмарних платформах і для створення мікросервісів або serverless архітектур. Також легкість сприяє швидшому розгортанню та запуску Node.js-застосунків. Більше того, JS є головною мовою програмування для створення фронтенду, тому розробники, котрі обрали ноду, мають можливість швидше та з більшим комфортом увірватися до FullStack розробки.
Хмарні технології
Прокачуємо односторінкові сайти й мобільні застосунки за допомогою React. Це популярна бібліотека JavaScript, яку використовують для створення інтерактивних інтерфейсів Instagram, Netflix, WhatsApp. В Rails наприклад воно працює само, досить непогано https://wizardsdev.com/vacancy/archive/full-stack-developer-php-js/ з коробки, і не треба нічого окремо налаштовувати. Для 80% цього вистачає, для 20% — можна або сторінку перезавантажити або дом дерево покрутити вручну. Ні, воно звичайно корисно знати реакт, але для того шоб фігачити прості штуки краще знати HTML.
“Нарощуйте компетенцію поступово, з невеликих завдань. Пройдіть курс із напрямку, якого вам бракує, щоб вникнути в базові принципи. А далі опановуйте знання на практиці за правилом Learning by doing” – Олексій Голубєв, Team Lead Full-stack Developer в GlobalLogic. Багата на різноманітність діяльність Full-stack розробників знижує ризики загрузнути в одноманітній роботі. Ви володієте великим арсеналом знань, що дозволяє вам періодично перемикатися між проєктами і менше втомлюватися від застосування одних і тих самих технологій. Ну а щодо потреб ринку в Full-stack розробниках навіть згадувати не варто – безліч компаній хоче отримати спеціаліста широкого профілю в свій штат.
Створи своє резюме зараз з нами
До речі, в Wezom Академії ви можете не оплачувати кожен курс окремо, а вибрати пакет курсів. Так, за $ 9.99 в місяць у вас буде повний доступ до кожного з трьох перерахованих курсів. Ознайомившись з теорією, можна переходити безпосередньо до навчання. І тут у Wezom Академії є для вас декілька відповідних курсів.
Ця невизначеність дуже демотивувала, і в результаті я обирав не робити нічого. Курс допоможе не просто розібратися з теорією, а й опанувати практичні навички та інструменти, які використовують розробники full stack у своїй повсякденній роботі. Програма містить теми про розгортання та масштабування програм, створення програмного забезпечення за допомогою HTML, CSS, JavaScript, React і Bootstrap.